Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

Koncerty

MCK w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na koncert

środa, 26 stycznia 2022 09:06 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Sordina Trąb Yerycha zagra koncert w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wydarzenie już w najbliższy piątek.

Koncert zespołu Sordina Trąb Yerycha rozpocznie się w piątek (28 stycznia) o godzinie 18:00 w kawiarni Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Placówka zaprasza także na transmisję on-line.

- Wstęp jest oczywiście bezpłatny, ale ze względu na COVID liczba miejsc jest ograniczona - mówi Grażyna Majewska, dyrektor MCK w Skarżysku-Kamiennej.

Sordina Trąb Yerycha - elektroeksperyment okraszony post punkowym brudem gitar, dźwiękami syntezatora i charyzmatycznym wokalem. Duet tworzą Marcin Fortuna odpowiedzialny za muzykę oraz Miklosz - wokalista i autor tekstów. STY powstało w Radomiu w 2015 roku jako kontynuacja wcześniejszego projektu pod nazwą Ker Paravel z 1992 roku.

Projekt ma na koncie dwa wydawnictwa "Armagedonizacja Struktur Onirycznych" z 2017 r. oraz "Satori" z 2020 r., która jest mini albumem zawierającym 3 utwory.

Muzyka STY jest przekładańcem muzyki elektronicznej, punkowej i zimno-falowej. Istotą zespołu są teksty Miklosza podawane często w formie melorecytacji. Na scenie Sordina TY jest formą muzycznego teatru i performatywnego działania, dalekiego od rockowych standardów.