Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Teatr

40 lat pracy artystycznej Wojciecha Ługowskiego

wtorek, 17 maj 2022 11:18 / Autor: Michał Kaczor
fot. Teatr Powszechny w Radomiu
Michał Kaczor

Wojciech Ługowski świętował 40-lecie pracy artystycznej. Większość kariery spędził na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu.

Wojciech Ługowski świętował jubileusz po sobotnim spektaklu "Damy i huzary". W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Radomiu z Sebastianem Równym - dyrektorem Wydziału Kultury na czele.

Wojciech Ługowski urodził się w Pionkach. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu na wydziale lalkarskim. Następnie związał się z Teatrem im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Od 1986 roku pracuje w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie zagrał ponad 70 ról w różnych spektaklach, m.in. Czeladnika w "Szewcach", Latarnika w "Małym Księciu", Wujka George'a w "Ryzykownej Forsie", Archibalda Cravena w "Tajemniczym Ogrodzie", czy Kapelana w "Damach i huzarach".

Wojciech Ługowski przez wiele lat pracował także z młodzieżą. Uczył teatrologii i retoryki w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu, był założycielem i reżyserem tamtejszego Teatru SCENE. Współpracował także z uczniami szkół podstawowych, m.in. PSP nr 34 w Radomiu. Z prowadzonymi przez niego grupami osiągał wiele sukcesów na arenie krajowej i regionalnej.