Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

KULTURA

Projektowanie Uniwersalne Kultury. Dostępność w Instytucjach Kultury

czwartek, 20 czerwca 2024 10:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Pracownicy Teatru Powszechnego w Radomiu rozpoczęli szkolenie dotyczące dostępności w instytucjach kultury.

Teatr Powszechny w Radomiu znalazł się w gronie instytucji, które będą korzystać ze wsparcia szkoleniowego w ramach projektu „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III „Dostępność i usługi dla osób
z niepełnosprawnościami” programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 - informuje Anna Pietruszka z radomskego teatru.

Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - wyjaśnia Anna Pietruszka z radomskego teatru. Wsparcie szkoleniowe obejmuje cykl webinariów i spotkań online, podczas których pracownicy dowiedzą się czym jest dostępność oraz jakie kroki należy podjąć, aby teatr stał się otwarty dla widzów z niepełnosprawnościami lub szczególnymi potrzebami.

Pracownicy teatru zdobędą podstawową wiedzę, którą będą mogli wykorzystywać, tworząc bardziej przyjazne i dostępne środowisko dla wszystkich odwiedzających.

Udział w tym projekcie podkreśla nasze zaangażowanie w promowanie równości oraz zainteresowanie każdym odbiorcą - dodaje Anna Pietruszka z radomskego teatru.