Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

KULTURA

Radomiak na krańcach świata. Spotkanie z Karolem Adamskim

środa, 05 lipca 2023 19:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Łaźnia
Elżbieta Warchoł

Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza na spotkanie pt: Radomiak na krańcach świata: Denali i Mont Blanc. Spotkanie z Karolem Adamskim o tematyce wysokogórskiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 8 lipca 2023 roku o godz. 18 w Klubie Łaźnia. 

Karol Adamski: alpinista, himalaista, podróżnik, przewodnik górski. Posiada ponad 20 lat doświadczenia górskiego, a od ponad 10 lat uczestniczy jako lider wypraw w górach wysokich. Wielokrotnie zdobywał szczyty: Korony Ziemi Elbrus, Kazbek, Mont Blanc, Kilimandżaro (25 razy), Aconcagua, Chimborazo, Antisana, Cotopaxi czy Matterhorn, Ama Dablam. 

Jako pierwszy Polak zdobył szczyt Cayambe - wulkan ekwadorski. Wspinał się na 4 kontynentach: w Himalajach, Andach, Kaukazie, Alpach, Górach Afryki, Dolomitach, Taurach. Był również odpowiedzialny za akcję ratunkową w Andach w 2017 roku, gdzie dzięki niemu przeżyli wszyscy uczestnicy wyprawy. Wprowadził na górskie szczyty ponad kilkuset pasjonatów. Działa również charytatywnie i promując Polskę oraz rodzinne miasto Radom na całym świecie.