Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

KULTURA

Koncert karnawałowy w Szydłowcu. BUM BUM ORKeSTAR

piątek, 26 stycznia 2024 07:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Koncert karnawałowy organizuje Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Tym razem wystąpi BUM BUM ORKeSTAR. Koncert odbędzie się 2 lutego 2024 r. o godz. 18:00 w zamku w Szydłowcu. 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu rokrocznie od kilkunastu lat wita nowy rok muzycznymi spotkaniami związanymi z ludowym dziedzictwem muzycznym, organizowanymi w zabytkowych komnatach szydłowieckiego zamku. W tym roku wystąpi zespół BUM BUM ORKeSTAR - mówi Małgorzata Zając kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Formacja założona w 2014 r. to laureat najważniejszych festiwali folkowych w Polsce. Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie zaskakuje emocjami, energią i mocą - zapowiada Małgorzata Zając kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Koncert odbędzie się 2 lutego 2024 r. o godz. 18:00 w zamku w Szydłowcu. Wstęp jest bezpłatny. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 48 48 617 17 89.