Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

KULTURA

Aneta Todorczuk w Muzeum w Czarnolesie

sobota, 20 kwietnia 2024 19:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fb Muzeum w Czarnolesie
Elżbieta Warchoł

Muzodram pt: Matka, Żona, Kochanka w wykonaniu Anety Todorczuk odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Początek o godz. 16.

Matka, Żona, Kochanka to zbiór luźnych felietonów napisanych przez aktorkę, będących obserwacją życia ma bazie własnych i zapożyczonych doświadczeń, niespełnionych i spełnionych marzeń każdej kobiety, podejmujących ryzyko pogodzenia tych trzech niełatwych acz najbardziej uniwersalnych kobiecych ról. Ta muzyczna opowieść to przede wszystkim historia pełna humoru i prawdziwych emocji, a jej całkowity wydźwięk jest optymistyczny i pozytywny. Życie przecież jest zbyt krótkie, aby przeżywać problemy, które nikogo z nas i tak nie ominą, a piękne chwile przychodzą bez zapowiedzi więc chwytajmy je i zatrzymujmy najdłużej jak się da. I o tym jest Matka, Żona i Kochanka, którą widzom proponuje białostoczanka, Aneta Todorczuk - zapowiadają organizatrzy wydarzenia.

 „Matka, Żona, Kochanka" to jednocześnie koncert, spektakl i muzodrama. Monodram muzyczny będący monologiem kobiety wielozadaniowej, przeplatany jest największymi hitami polskiej estrady.  Podczas wydarzenia wyśpiewane zostaną takie utwory jak  „Winda do nieba”, „Polska Madonno”,  „Jej portret”, „Bądź moim natchnieniem” „Takiego chłopaka” czy „Jest fantastycznie”. Aneta Todorczuk w programie „Matka, Żona, Kochanka” śpiewająco opowiada o społecznej roli kobiety w dzisiejszym świecie. Matka? Żona? A może kochanka? Praczka, sprzątaczka, kucharka, pocieszycielka, psycholożka…. Wielozadaniowość to zdecydowanie żeńska domena.  Lepiej lub gorzej, ale wszystkie te role kobiety łączą każdego dnia. Czy tego chcą czy nie. Można się przeciwko temu buntować, protestować, można pokornie znosić swój los lub z humorem iść przez życie nucąc pod nosem „róbmy swoje”.  Do tego ostatniego namawia nas Aneta Todorczuk.  Kobieto – bądź piękna, bądź sobą, nie oglądaj się na innych. Ideałów nie ma, nie było i nie będzie. Dotyczy to każdego człowieka, bez względu na płeć. Zabawnie, inteligentnie, muzycznie. Z humorem, dystansem do siebie i świata. Zgodnie i jednocześnie wbrew stereotypom. Do takiego świata zaprasza Aneta Todorczuk. Zaprasza na  90 minut luzu, humoru i relaksu. 

Twórcy: reż. Anna Gryszkówna, scenariusz: Aneta Todorczuk, aranżacje: Tomasz Krezymon.

Cena biletu: 45 zł - do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej: https://www.kupbilecik.pl/.../Policzna/Aneta+Todorczuk/