Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

KULTURA

Młodzi artyści w Resursie. Wernisaż wystawy

wtorek, 18 czerwca 2024 08:21 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska
Elżbieta Warchoł

Wernisaż wystawy pt: Echo odbędzie się w piątek, 21 czerwca 2024 roku  Resursie Obywatelskiej. Otwarcie wystawy o godz. 17. Na wystawie znajdą się prace uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu oraz pracowników i studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa pt: Echo to przekrój twórczości młodych artystów. Zależy im na pokazaniu dojrzewania i zmian, które zachodzą w nich pod wpływem wchodzenia w dorosłość oraz wydarzeń ostatnich kilku lat (pandemia czy wojna tuż za granicami naszego kraju). Każdy człowiek przeżywa te sytuacje w inny sposób. Artyści uważają, że pokazanie ich języka plastycznego oraz możliwość wejścia w ich świat przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat zdrowia psychicznego społeczeństwa.

Na wystawę złożą się m.in. obrazy, rzeźby i fotografie młodych twórców. Zaprezentują je uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu (Joanna Ziółczyńska, Justyna Kłys, Katarzyna Jenżak, Wiktoria Gruszka, Iga Michalczewska, Krzysztof Rafalik, Anna Hermanowicz, Kacper Gaczkowski, Maksymilian Wójcik i Wiktoria Peryt) oraz pracownicy i studenci Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dr Keiji Matsumoto, mgr Aleksandra Ćwikowska, Zofia Rudzińska, Aleksandra Gromadzka, Aleksandra Wójcik, Gabriela Paciorkowska, Tomasz Jarosz, Róża Borek i Bogdan Jacek Białek).

Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do końca sierpnia.

Tag: