Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Dziś jest: Środa, 24 lipca 2024

KULTURA

Ulica Teatralna 2024. Edycja 5

środa, 03 lipca 2024 18:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Cztery spektakle teatrów ulicznych zobaczymy podczas piątej edycji Ulicy Teatralnej 2024. Przegląd teatrów zainaugurowało rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy fotograficznej z Ulicy Teatralnej 2023.

Dorota Wólczyńska zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym na zdjęcia zrobione podczas Ulicy Teatralnej 2023. Na konkurs zgłoszonych zostało 30 zdjęć, 10 autorów. Jury pod przewodnictwem Leszka Jastrzębiowskiego z RTF, z udziałem Anny Pietruszki z Teatru Powszechnego w Radomiu i Roberta Stępniewskiego prezesa Stowarzyszenia Teatr Resursa przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Dorota Wólczyńska otrzymała nagrodę za zdjęcie pt: Dwa ze spektaklu Teatru AKT Ja gore:

Otwarcie wystawy jest zapowiedzią inauguracji piątej już edycji Ulicy Teatralnej 2024. Pierwszy spektakl już w piątek, 5 lipca 2024 roku o godz. 21 na pl. Jagiellońskim. Zobaczymy spektakl pt: Poemat o Słońcu i Księżycu Teatru Klinika Lalek - mówi Robert Stępniewski prezes Stowarzyszenia Teatr Resursa i dyrektor przeglądu Ulica Teatralna:

Najlepsze zdjęcia można oglądać do końca lipca na pl. Corazziego. W sierpniu wystawa będzie prezentowana w terminalu Portu Lotniczego Warszawa-Radom.