Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024

KULTURA

Weekend w radomskim muzeum

piątek, 05 lipca 2024 08:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza podczas weekendu. W piątek, 5 lipca br. odbędzie się wernisaż, a w niedzielę, 7 lipca br. koncert.

Wernisaż wystawy Justyna Adamczyk Golden hour – złota godzina odbędzie się w piatek, 5 lipca 2024 roku. Początek o godz. 17.

Muzeum zaprezentuje prace Justyny Adamczyk - artystki wizualnej związanej z Radomiem (jej pierwszym etapem edukacji artystycznej było liceum plastyczne), absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na kierunku malarstwo w 2007 roku. Dwukrotnie otrzymała stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w 2005 i 2006 roku). Przez kilkanaście lat swojej pracy twórczej zdobyła imponujący dorobek wystawienniczy prezentując swoje prace m.in. w Londynie, Melbourne, Seulu, Chicago, Nowym Jorku, czy ostatnio w Berlinie.

Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i publicznych, m.in. w polsko – niemieckiej fundacji OP ENHEIM we Wrocławiu , Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. W swojej twórczości, wypowiadając się głównie za pomocą malarstwa, rysunku czy instalacji, często przenosi widza do intymnego świata swoich wspomnień i doświadczeń, zarówno tych dobrych i przyjemnych, jak i tych bardziej traumatycznych. Poprzez swój oryginalny język formalny pozwala odbiorcy zajrzeć w głąb samego siebie i zmierzyć się także ze swoją przeszłością, również tą ukrytą głęboko w zakamarkach podświadomości.

Kurator wystawy: Damian Jendrzejczyk. Wystawa czynna będzie do 3 listopada 2024 roku.

Muzeum w Radomiu zaprasza także na cykl wakacyjnych koncertów Radomskiej Orkiestry Kameralnej pt: Lato z ROKiem 2024

Inauguracja Lata z ROKiem - Na początek – Mozart! w niedzielę, 7 lipca 2024 roku. Początek o godz. 17. Koncert odbędzie się na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Wystąpi Radomska Orkiestra Kameralna. W programie: najbardziej znane kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, m.in. Eine kleine Nachtmusik i Serenata Notturna na smyczki i kotły.