Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

RADOM

Gaudeamus na UTH

czwartek, 08 października 2015 17:03 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Ceremonię rozpoczęcia roku akademickiego otworzył rektor uczelni – Zbigniew Łukasik, życząc studentom i pracownikom owocnego nowego roku pracy.

- Drodzy studenci pierwszego roku. Życzę wam, by praca, którą w najbliższe lata włożycie w siebie, zaprocentowała w przyszłości znalezieniem dobrej i rozwojowej pracy, w której będziecie się spełniać. U progu nowego roku akademickiego życzę nam wszystkim siły i wytrwałości w realizacji celów i przyjętych planów. Niech ten nowy rok akademicki obfituje nam wszystkim w same dobre i radosne wydarzenia.

W czasie inauguracji roku akademickiego studenci uroczyście ślubowali, że będą dążyć do zdobywania wiedzy i godnie reprezentować Uniwersytet. W auli UTH wręczone zostały także dyplomy dla doktorów habilitowanych. Ceremonię uświetnił chór akademicki, który obok tradycyjnych uniwersyteckich pieśni wykonał znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej.

Inaugurację poprzedziła Msza Święta w radomskiej katedrze, której przewodniczył ks. biskup Piotr Turzyński. Duszpasterz zwrócił się do studentów i pracowników uczelni:

W tym ważnym dla studentów dniu byli z nimi także przedstawiciele władz, Policji, członkowie Rady Patronackiej oraz Senatu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. - Chciałbym wpomnieć słowa, które powiedział nasz wielki Polak - święty Jan Paweł II, który powiedził o przyszłości: "przyszłość zaczyna się dzisiaj". I tego życzę wszystkim studentom i kadrze dydaktycznej - żeby wyzwań było jak najwięcej, a przyszłość zaczęła tworzyć się już dziś. - powiedział Dariusz Piątek - wicewojewoda mazowiecki.

Wśród gości był także wicemarszałek województwa mazowieckiego – Leszek Ruszczyk, który złożył studentom "nietypowe" życzenia, które z pewnością wynikały z kampanijnego zmęczenia:

 

Fot. Damian Markowski