Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

RADOM

Schronisko prosi o pomoc

wtorek, 26 stycznia 2016 08:27 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierzat-w-Radomiu
Weronika Chochoł
Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami organizuje zbiórkę na rzecz radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W akcję włączył się również prezydent miasta – Radosław Witkowski.

Już od czterech lat radomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt jest dwukrotnie przepełnione. Straż Miejska cały czas przywozi do przytuliska kolejne zwierzęta.

Radomskie Schronisko pierwotnie zbudowane zostało dla 250 zwierząt. Teraz dom znalazło w nim ok 600 psów i kotów. Zwierzęta w Schronisku zapewniony mają pokarm, budę i opiekę weterynaryjną. Jednak pomoc cały czas jest potrzebna.

Dlatego od wtorku do czwartku (26 – 28 stycznia) w Urzędzie Miejskim trwa zbiórka na rzecz schroniska. O największych potrzebach schroniska mówi Maryla Rybińska – prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami:

Zbiórkę popiera prezydent Radosław Witkowski. – Zaprosiłem do udziału w tej akcji zarządy spółek i urzędników Urzędu Miejskiego. Zapraszam również radomian. Wierzę, że razem uda nam się zebrać odpowiednią ilość rzeczy potrzebnych tym zwierzaczkom.

Dary na rzecz schroniska można przynosić od wtorku do czwartku w godzinach 7:30 – 15:30 do Urzędu Miejskiego od ul. Żeromskiego.

Również Straż Miejska nie jest obojętna na los zwierząt żyjących w radomskim przytulisku. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 18 im. Komisji Edukacji Narodowej z ul. Ofiar Firleja wraz z patrolem Straży Miejskiej przekazali do schroniska karmę, koce, dywany oraz siano. - Młodzież rozumiejąc problem bezdomności psów w ciągu tygodnia zebrała bardzo duże ilości asortymentu niezbędnego w okresie zimowym dla psów i kotów przebywających w radomskim schronisku. - mówi Piotr Stępień – rzecznik Straży Miejskiej.

O tym, jak jeszcze możeby pomóc zwierzętom w schronisku pisaliśmy tutaj.

fot. Straż Miejska Radom