JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Radom stolicą tańca. Radom zwycięski

sobota, 11 czerwca 2016 21:55 / Autor:
Formacja CMG Radom zdobyła pierwsze miejsce w V Międzynarodowym Turnieju Formacji Tanecznych o Puchar Prezydenta Miasta Radomia "Radom Open 2016".

Turniej odbył się już po raz piąty. Na hali radomskiego MOSiRu zaprezentowali się najlepsi tancerze z Polski, Węgier i Austrii. Parkiet należał do kilkunastu formacji m.in.  z Oświęcimia, Krosna, Kraśnika, Wodziławia Śląskiego, Zalaegerszeg czy Warszawy. Tancerze brylowali zwłaszcza w rytmach latynoamerykańskich. Każdy występ spotykał się z aplauzem publiczności.

Zawodnicy CMG Radom powtórzyli sukces z ubiegłego roku i wygrali w kategorii do 15 lat. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników rozmawialiśmy z pełnym optymizmu Michałem Ankiewiczem.

Przypomnijmy, że radomscy zawodnicy to dwukrotni mistrzowie Polski: Polskiego Towarzystwa Tanecznego (Kraśnik 2015) i Polskiej Federacji Tańca Sportowego (Bydgoszcz 2015). Formacja Tańca Towarzyskiego BINGO zwyciężyła z kolei w kategorii do 12 lat. Powyżej 15 lat najlepsi byli tancerze z TSC Blaugrün Wiedeń. A w tańcu towarzyskim gratulacje należą się formacji FANTAN Kraśnik.

Imprezę zorganizowały: Akademia Tańca CMG Moniki i Cezarego Gruszków oraz Dom Kultury "Borki". Patronem medialnym turnieju było Radio Plus Radom.