Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

RADOM

Czy obronią mistrzostwo?

piątek, 09 września 2016 15:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Dwie formacje radomskiej Akademii Tańca CMG w sobotę wezmą udział w XXXIII Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych w Białymstoku. Czy czterokrotni Mistrzowie Polski w kategorii do lat 15 wytańczą sobie kolejny puchar?

Chociaż sezon dopiero się zaczyna, to w Akademii Tańca CMG praca wre już od stycznia. Ułożenie choreografii, zaprojektowanie strojów i treningi - tak upływał czas tancerzom, którzy w sobotę zaprezentują swoje umiejętności na scenie w Białymstoku.

Do Białegostoku wyjadą dwie formacje, które zaprezentują się w kategorii do 15 roku życia: Mistrzowie Polski w tej kategorii, a także młodsza grupa, która już po raz drugi będzie brała udział w Mistrzostwach Polski. To nie pierwszy tego typu wyjazd, jednak emocje nadal towarzyszą trenerom - Monice i Cezaremu Gruszkom:

Tancerze pracują ciężko i pewni są swoich umiejętności. Czego zatem można życzyć naszym reprezentantom?:

Zarówno na próbach, jak i na występach i konkursach z tancerzami są rodzice. Jak mówi Katarzyna Sławińska - mama jednej z tancerek - nie da się przywyknąć do emocji związanych z turniejami:

Do Białegostoku wyjadą dwie formacje, jednak Akademia Tańca CMG zrzesza o wiele więcej tancerzy - zapewniają trenerzy i zapraszają do udziału w zajęciach:

Trzymamy kciuki za tancerzy i kolejny na półce puchar!