Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

SPORT

Otwarte Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate w Radomiu

piątek, 19 kwietnia 2024 18:42 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

W Radomiu 20 kwietnia odbędą to „Otwarte Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate”. Zawody zgromadzą zawodników reprezentujących kluby stylu Oyama karate zrzeszonych w Oyama Polskiej Federacji Karate ponadto będą też otwarte dla zaproszonych klubów reprezentujących styl Kyokushin.

Mistrzostwa Polski będą w tym roku organizowane w Radomiu. To w pewien sposób docenienie zasług Radomskiego Klubu Sportowego Oyama, na którego czele stoi shihan Tomasz Klimaszewski.
Oyama Polska Federacja Karate w ten sposób obdarzyła zaufaniem radomski klub, który ma nie tylko duże doświadczenie w organizowaniu zawodów różnej rangi (w tym międzynarodowych), ale i może pochwalić się wychowaniem na przestrzeni lat fantastycznych karateków i zarazem zawodników. Jednym z takich przykładów jest sensei Krzysztof Stępień – młody karateka, a już posiadacz czarnego pasa, obecnie studiujący we Wrocławiu, który zwyciężał w międzynarodowych turniejach takiego kalibru jak Puchar Europy.

O radomskich Mistrzostwach, o klubie i jego osiągnięciach, o samej sztuce karate opowiedzieli goście Radia Plus Radom, shihan Tomasz Klimaszewski i sensei Krzysztof Stępień, z którymi rozmawiał Wojtek Sałek:

Więcej o klubie, jego osiągnieciach, ale i sekcjach których jest kilka na terenie Radomia dowiemy się ze strony www.karateradom.pl. Członkowie klubu mogą trenować karate w sekcjach na Michałowie, Borkach, ale też przy ul. Malenickiej oraz w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Miłej.

foto:  karateradom.pl