Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

SPORT

Odbędzie się Puchar Retro Kart i Puchar Open Kart Cup

wtorek, 02 lipca 2024 14:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
org
Elżbieta Warchoł

Puchar Retro Kart i Puchar Open Kart Cup odbędą się 13 i 14 lipca 2024 roku na terenie Automobilklubu Radomskiego.

Zarząd Automobilklubu Radomskiego organizuje 13 i 14 lipca 2024 roku Puchar Retro Kart i Puchar Open Kart Cup. Jest to impreza kartingowa. Pokazy odbędą się na terenie Automobilklubu Radomskiego przy ulicy Warszawskiej 17/21 w Radomiu. Początek o godz. 9. 

RETRO KART - to impreza kartingowa na gokartach zabytkowych, wyprodukowanych przed 2002 rokiem. Karting w Polsce jest znanym sportem, ale w wydaniu współczesnym. W Polsce próby popularyzacji RETRO KART rozpoczęły się w roku 2020 i imprezy tego typu cieszą się coraz większą popularnością, przyciągając z roku na rok coraz większą liczbę uczestników i publiczności.

Aby wystartować w zawodach należy posiadać sprzęt, czyli gokarta, w którym podwozie i silnik zostały wyprodukowane przed 2002 r. Trzeba też mieć ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków - również w sporcie, kombinezon, rękawice oraz buty zakrywające kostkę. W imprezie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Niepełnoletni zawodnicy muszą dodatkowo posiadać zgodę opiekunów prawnych na start podpisaną w obecności organizatora. W tego typu imprezach udział biorą między innymi byli zawodnicy kartingowi, którzy startowali i odnosili duże sukcesy w zawodach kartingowych w latach 80. i 90 w rundach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Zapisy jeszcze trwają, więcej informacji na www.automobilklub.radom.pl

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zadanie objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezydenta Miasta Radomia.