Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Klara, dziewica
Dziś jest: 11 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Epado przywraca pamięć

piątek, 21 października 2016 09:39 / Autor:
fot. Ks. Zbigniew Niemirski/GN

 W przebogatym i ciągle rozwijającym się świecie aplikacji przyszedł czas i na aplikację, dzięki której możemy upamiętnić elektronicznie naszych zmarłych.

Spacerując po cmentarzach lub szlakiem miejsc pamięci narodowej warto być czujnym i zwrócić uwagę na kody na grobach lub pomnikach. To najprawdopodobniej znaczy, że mamy do czynienia z aplikacją Epado. Aby skorzystać z kodu należy pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację Epado i zeskanować kod. Wówczas będziemy mieli dostęp do informacji o danej osobie czy obiekcie. W bazie są już biskupi radomscy: Edward Materski, Jan Chrapek i Zygmunt Zimowski. Ciekawe są usługi dodatkowe. Jest bowiem możliwość zakupienia wieńca czy znicza na dany nagrobek. I nie jest to wirtualny, lecz rzeczywisty znicz. Można też zlecić opiekę nad grobem. Aplikacja służy upamiętnieniu nie tylko zmarłych, ale też polskiej historii. Kod można umieścić na miejscach pamięci narodowej. Tak stało się w przypadku pomnika 72. Pułku Piechoty w Radomiu.

Można być odbiorcą treści, ale też twórcą. W ofercie są pakiety na 5, 10 i 20 lat. Zainteresowani mogą nabyć kod i umieścić go w wybranym miejscu. Otrzymują wtedy też dostęp do serwisu internetowego. Jako administratorzy mogą napisać informację o danym zmarłym, ubogacić ją materiałem fotograficznym itd. 

O aplikacji Epado rozmawialiśmy z twórcą Stanisławem Urbańczykiem:

Ze szczegółami można zapoznać się na epado.com.

Zapraszamy do nas: