Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Niech żyją nam seniorzy!

wtorek, 25 października 2016 15:23 / Autor:

W radomskiej Arce na Starym Mieście odbyła się impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Około stu seniorów bawiło się przy tanecznej muzyce oraz korzystało z różnorodnych porad i pokazów.

Pogoda spłatała organizatorom figla, dlatego świętowanie odbyło się w budynku. Atrakcji mimo wszystko nie brakowało. Seniorzy mogli dowiedzieć się o tym jak żyć zdrowo, czy o bezpieczeństwie. Pomocą służyli uczniowie z tzw. byłego medyka i pracownicy aquaparku przy ul. Chrobrego, którzy zaproponowali uczestnikom ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Pokaz samoobrony dali uczniowie ZDZ. Wystąpiły też zespoły ludowe z Lesiowa i Jedlanki. Można było zmierzyć sobie poziom cukru czy ciśnienie. O programie mówi Rafał Graczyk z Arki:

Seniorów zapytaliśmy o ich potrzeby, o to czym żyją.

- Najlepszymi wolontariuszami są seniorzy. Mają czas, życiowe doświadczenie, wiedzę - mówi prezes SCM Arka ks. Andrzej Tuszyński. Szef Arki chwali seniorów za zaangażowanie i werwę. Jeden z radomskim klubów seniora działa właśnie przy parafii św. Wacława i Arce.

Seniorzy są bardzo ważną grupą dla policji. Tak dziś jak i przez cały rok policjanci uwrażliwiają osoby starsze, by były ostrożne, uważały na naciągaczy, ale także zadbały o swoje bezpieczeństwo na drodze nosząc odblaski. Komendant radomskiej policji podinsp. Piotr Kostkiewicz

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówił o wsparciu miasta dla seniorów. Jednym z ostatnich działań jest choćby Karta Seniora, dzięki czemu osoby starsze mają zagwarantowanych szereg ulg.

Imprezę zorganizowały już po raz drugi: Komenda Miejska Policji w Radomiu i Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka.

Zapraszamy do nas: