Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Nadzwyczajnie o stypendiach sportowych

poniedziałek, 14 listopada 2016 14:32 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

O stypendia sportowe na tym samym poziomie dla sportowców niepełnosprawnych i pełnosprawnych będzie wnioskował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości – informuje Dariusz Wójcik przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. We wtorek po południu odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej.

Pod wnioskiem podpisali się także radni niezależni Jan Pszczoła i Andrzej Sobieraj. - Nie rozumiem, dlaczego stypendia dla sportowców niepełnosprawnych różnią się, są niższe od tych dla sportowców pełnosprawnych. Do tej pory w ogóle sportowcy niepełnosprawni nie mieli stypendiów. Zapewne pan prezydent powie, dlaczego tego nie wprowadziliśmy, kiedy my byliśmy u władzy. Tak to prawda nie zrobiliśmy tego, bijemy się w pierś i chcemy to naprawić – przekonuje Dariusz Wójcik. Na nadzwyczajnej sesji radni zajmą się uchwałą dotyczącą stypendiów dla sportowców, poprzedni projekt zakwestionował wojewódzki sąd administracyjny. Prezydent uwzględnił poprawki sądu i teraz nad wnioskiem głosować będą radomscy radni.
We wtorek radni zajmą się także uchwałą w sprawie pokrycia straty Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego za rok 2015, w kwocie ponad 6 mln zł. -  Na poprzedniej sesji w budżecie miasta była ujęta ta strata, dlatego zastanawiam się, dlaczego teraz dopiero projekt tej uchwały, widocznie ktoś zapomniał wprowadzić tego punktu do porządku obrad poprzedniej sesji – dodaje Dariusz Wójcik.
Kolejnym punktem nadzwyczajnej sesji będzie sprawa ustalenia wydatków budżetu miasta Radomia, które w roku 2016 nie wygasają z upływem roku budżetowego. Chodzi o rewitalizację nieruchomości przy Rwańskiej 2 i 4, Grodzkiej 1. To kwota ponad 1 mln 600 tys. zł. Początek sesji o godz. 15.30 w sali Urzędu Stanu Cywilnego w Radomiu przy ul. Moniuszki 9.

Zapraszamy do nas: