Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

RADOM

Poloneza czas ćwiczyć

czwartek, 29 grudnia 2016 17:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Maturzyści przygotowują się do studniówek. Pierwsze bale już 7 stycznia przyszłego roku.

Ćwiczą kroki, wsłuchują się w rytm muzyki, uczą się prawidłowej postawy i mimiki, a efekty prób zaprezentują na swoich pierwszych w życiu balach. Maturzyści już ćwiczą poloneza. Wybraliśmy się na jedną z prób w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie studniówkowego poloneza zatańczy 54 pary. Jak mówią uczniowie, idzie im coraz lepiej, a figury, które jeszcze do końca nie wychodzą na pewno uda się dopracować:

Już od wielu lat maturzyści z "Kochanowskiego" ćwiczą pod okiem Moniki i Romana Pawelców. Jak mówią trenerzy, polonez to taniec, który bez niektórych figur po prostu nie istnieje, jednak rokrocznie układ zmienia się. Ważne jest jednak, by zachować charakter tańca:

Są również elementy, które nie należą do układu, jednak tancerze muszą o nich pamiętać. O prawidłowej postawie podczas tańca (od której również zależy jego sukces), wszystkim, którzy w tym roku uroczystym tańcem rozpoczynać będą studniówkowe bale przypomina Monika Pawelec:

Jednak próby poloneza, to tylko jedna część studniówkowych przygotowań. W  tym szczególnym dniu dla maturzystek ważne są również kreacje, fryzury i modne dodatki. Jak przyznają uczennice VI LO, bal studniówkowy to ostatnia okazja do zabawy przed czasem maturalnych przygotowań, ale również spory wydatek:

Wszystkim maturzystom życzymy owocnych prób, pięknych wrażeń z balu studniówkowego oraz wytrwałości w maturalnych przygotowaniach.

Zapraszamy do nas: