Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Nowy rok, nowe życie

poniedziałek, 02 stycznia 2017 10:14 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Często początek roku jest dla nas okazją do podejmowania postanowień i wprowadzania zmian w naszym życiu. Czy teoria i praktyka idą ze sobą w parze?

Od nowego roku rzucam palenie, będę dbać o zdrowie, znajdę więcej czasu dla bliskich. Pomysłów na postanowienia noworoczne może być wiele. Są osoby, które co roku od pierwszego stycznia wdrażają swoje ambitne plany w życie. Inni wychodzą z założenia, że lepiej pracować nad sobą przez cały rok, a nie czekać na odpowiedni moment. "Od nowego roku" to słowa, które są mentalną podpórką dla leniwych - wyjaśnia psycholog Jacek Mularski:

Kiedy zatem najlepiej decydować się na zmiany?:

Podpórka podpórką, jednak wielu z nas wraz z nowym rokiem rozpoczyna walkę ze swoimi słabościami: 

A co ciekawe, podobne postanowienia podejmowaliśmy w ubiegłym roku. Jesteśmy zdeterminowali przed rozpoczęciem roku, planując "Od pierwszego stycznia .....", jednak motywacja nie jest trwała:

Możemy powiedzieć znajomym o swoim postanowieniu, odkładać pieniądze zaoszczędzone na tym, z czego rezygnujemy, jednak najważniejsze, by postanowienie było szczere i wynikające z prawdziwej chęci zmian, a nie ze zmian w kalendarzu:

Zatem trzymamy kciuki za wszystkich, którzy zdecydowali się na zmiany. Powodzenia i wytrwałości!