Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

RADOM

9 mln na e-usługi dla szpitala miejskiego

piątek, 07 lipca 2017 13:23 / Autor: Monika Nowakowska
MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Dobre wieści dla pacjentów i pracowników Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana w Radomiu - dzięki wsparciu unijnemu lecznica dostanie 9 mnl zł na wprowadzenie nowych usług świadczonych drogą elektroniczną.

Umowę w tej sprawie podpisali dziś członek zarządu woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor szpitala Marek Pacyna i prezydent Radosław Witkowski.

Dzięki wsparciu ze środków unijnych system informatyczny szpitala dostosowany zostanie do wdrożenia e-usług dla pacjentów, pracowników i kontrahentów. Ułatwi pacjentom kontakt ze szpitalem, bo dzieki informatyzacji wiele spraw będą mogli załatwić drogą elektroniczną. Kadra zarządzająca natomiast będzie mogła sprawnie monitorować stan finansów i koszty ponoszone w placówce. - To umowa bardzo ważna ze względu na wchodzenie na poziom cywilizacji elektronicznej - mówi członek zarządu woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski:

 - Nasza infrastruktura, jeżeli chodzi o informatyzację jest przestarzała - mówi dyrektor lecznicy Marek Pacyna. - Wprowadzenie e-usług to ogromne korzyści dla pacjentów, ale i dla pracowników. Pozwoli to nie tylko na oszczędności papieru przy wypełnianiu stosu dokumentów, ale czasu, który trzeba na to poświęcić - dodaje:

- Ogromną bolączką radomian są kolejki do lekarzy. Mam nadzieję, że wprowadzenie platformy e-usług w szpitalu miejskim pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania do specjalistów - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski:

W ramach projektu już w drugiej połowie 2019 w placówce powstanie platforma świadczenia e-usług oraz wdrożony zostanie system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Uruchomiony zostanie portal e-pacjent, który obejmie m.in. e-rejestrację, e-powiadomienia czy e-terminarz zapewniające bezpieczeństwo przesyłania informacji. Poza tym zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, serwery i oprogramowanie. Prowadzone będą szkolenia personelu, a pomieszczenia zostaną dostosowane do nowych potrzeb informatycznych. Dzięki realizacji projektu zwiększy się dostępność, stopień wykorzystania i jakość usług świadczonych przez szpital - chwali autorka wniosku Barbara Łopyta:

Partnerami projektu są: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chlewiskach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zakrzewie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jedlińsku oraz Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach.