Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

RADOM

Inwestycyjna szansa dla dwóch gmin

wtorek, 22 sierpnia 2017 11:47 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Miasto Radom we współpracy z gminą Jedlnia-Letnisko chce utworzyć obszar aktywności gospodarczej o powierzchni 50 ha. Dzięki temu mają powstać nowe inwestycje, a tym samym nowe miejsca pracy.

 

 

 

Dziś podpisany został list intencyjny w tej sprawie. - To są nieruchomości, które są na terenie gminy Jedlnia-Letnisko, natomiast są zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie takiej infrastruktury jak lotnisko czy droga krajowa nr 9 w ciągu al. Wojska Polskiego. Chcemy wspólnie przedsięwziąć wszystkie działania, które mają na celu wzmocnienie aktywności gospodarczej tamtego terenu. To teren, który daje olbrzymie możliwości dla potencjalnych inwestorów. Na tym obszarze w perspektywie kilku lat może znaleźć miejsce wiele firm, które wzmocnią gospdarczo nasz region -  mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski.

- Ten list intencyjny otwiera drogę dyskusji nad tymi terenami. Chodzi o tereny przy krajowej dwunastce, dziewiątce i drodze do Natolina, zaś z drugiej strony tory kolejowe. W tej chwili to grunty rolny, ale te działki są bardzo wąskie. Chcemy  dać szansę właścicielom tych gruntów, żeby się wypowiedzieli, co do zmiany charakteru tych gruntów. Poprzez stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego możemy przekstałcić je na choćby grunty przemysłowe po to, żeby stworzyć strefę przemysłową, która z kolei będzie szansą na tworzenie nowych miejsc pracy - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Korzyści są oczywiste. - Nowi inwestorzy, nowe miejsca pracy, większe podatki zarówno w gminie Jedlnia-Letnisko jak i w Radomiu - wylicza Radosław Witkowski. 

To dopiero początek dyskusji o tym terenie. Rozpoczyna się etap planistyczny z konsultacjami z mieszkańcami włącznie.

mapki UM Radom

Zapraszamy do nas: