Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Józefów bez fizjoterapii [AKTUALIZACJA]

środa, 20 września 2017 11:41 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Od 1 października w szpitalu na Józefowie nie skorzystamy z fizjoterapii ambulatoryjnej oraz rehabilitacji dla dzieci. Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisał kontraktu z lecznicą.

O sprawie poinformowała nas pani Aldona, mama trzyletniej Tosi, która regularnie korzysta z rehabilitacji dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. - Chyba nie o to chodzi, żeby dzieciom zabierać rehabilitację? - pyta słuchaczka. - Teraz będziemy musieli z dziećmi jeździć na rehabilitację do Warszawy!:

Informacje potwierdza Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Szpital nie otrzymał kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach fizjoterapii ambulatoryjnej dla dorosłych i fizjoterapii dla dzieci. Od 1 października w szpitalu nie będą odbywać się zabiegi w ramach tych obu rehabilitacji. - Pacjenci są sukcesywnie odsyłani przez pracowników zakładu fizjoterapii dla dorosłych i dla dzieci do innych placówek, które świadczą takie usługi. Osoby te otrzymują oryginał skierowania na zabiegi oraz dokument świadczący o tym, kiedy zapisywali się na zabiegi i na jaki termin. - wyjaśnia rzecznik szpitala:

Problem szpitala z kontraktem rozpoczął się w ubiegłym tygodniu. Narodowy Fundusz Zdrowia zaproponował lecznicy kwotę, która nie wystarczyłaby na prowadzenie obu zakładów. Szpital odrzucił te propozycje, w planach były negocjacje, jednak NFZ rozstrzygnął konkurs i zamknął postępowanie bez jakichkolwiek rozmów. - wyjaśnia Karolina Gajewska:

Jak informuje Andrzej Troszyński - rzecznik prasowy Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - nie tylko kwestie finansowe wpłynęły na to, że kontrakt nie zostal przedłużony. - Kontrakty wygrywają najlepsi:

Co dalej z pacjentami, którzy zapisani byli na rehabilitację? - Zgodnie z zapisami ustawowymi placówka ma obowiązek poinformowania pacjentów o miejscach udzielania świadczeń. - wyjaśnia rzecznik mazowieckiego NFZ:

Szpital odwołał się od decyzji Funduszu. - Szpital nie rozumie tej decyzji, zwłaszcza, że oba te zakłady od dwudziestu lat były prowadzone z powodzeniem. Zarówno zakład fizjoterapii ambulatoryjnej dla dzieci jak i dla dorosłych są bardzo dobrze wyposażone. Posiadają również specjalistów z ponad pięcioletnim doświadczeniem.- mówi Karolina Gajewska - rzecznik szpitala: 

Decyzji nie rozumieją również pacjenci, których dzieci od 1 października nie będą miały możliwości rehabilitacji w Radomiu: 

Szpital złożył odwołanie od decyzji Funduszu. NFZ ma 7 dni na jego rozpatrzenie.

Zapraszamy do nas: