Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Policyjna pikieta dla życia

czwartek, 21 września 2017 13:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Emilia Kosma
Weronika Chochoł

Do wspólnego pikietowania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym zachęcała dziś mazowiecka drogówka. W ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach w Radomiu odbyła się akcja promująca rozsądek tak na chodniku, jak i za kierownicą.

Piętnastolatka zginęła bo na pasy wtargnęła bez rozglądania się. Policja ustaliła przyczyny zdarzenia jednak to był dopiero początek tragedii. - relacjonuje st. sierż. Marcin Sawicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu:

Nie jest to odosobniony przypadek, a tej tragedii można było uniknąć. Wystarczyłaby odrobina rozsądku i wyobraźni na drodze. I właśnie o szacunek i rozsądek na drodze apelowali dziś funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu. Wraz z dziećmi, seniorami, ale także przechodniami, który w tym czasie znaleźli się na ulicy Wernera apelowali do kierowców i pieszych o szacunek do wszystkich, których spotykamy na drodze. Wszyscy na drodze są równi, wszyscy także - niestety - mają coś na sumieniu. Podinsp. Stanisław Popiel i podkom. Emilia Kosma przypominają o zdrowym rozsądku - kierowcom i pieszym:

Również piesi i kierowcy zauważają swoje przewinienia:

St. sierż. Marcin Sawicki apeluje do wszystkich użytkowników ruchu drogowego, by uważali nie tylko w Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach:

W ciągu ośmiu miesięcy na drogach w całej Polsce zginęło 1671 osób. Na Mazowszu w wypadkach śmiertelnych życie straciły 162 osoby, natomiast w powiecie radomskim były to 22 osoby. Obok apeli i przestróg mazowiecka policja przygotowała również specjalną galerię przedstawiającą tragiczne skutki wypadków. Galeria zaprezentowana została w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu, o czym pisaliśmy tutaj.