Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

37 łóżek do likwidacji

piątek, 22 września 2017 14:13 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Od 1 października w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie będzie mniej o kolejnych 37 łóżek. Najwięcej - 14 zniknie z oddziału klinicznego neurochirurgii.

Likwidacja łóżek to kontynuacja programu naprawczego, który MSS wprowadza od kilku miesięcy. – Tym razem na oddziale neurologii ubędzie 7 łóżek, na okulistyce 10, na pediatrii 6 i na szpitalnym oddziale klinicznym neurochirurgii 14 – wylicza rzeczniczka placówki Karolina Gajewska. Jak podkreśla, przyczyny takiej sytuacji są te same, co poprzednio: racjonalizacja wydatków i zbyt niskie kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia:

– Dla pacjenta nic się nie zmieni, nie spowoduje ograniczenia świadczeń – zapewnia lecznica. Na oddziałach, gdzie będzie mniej łóżek nie przewiduje się zwolnień lekarskich i pielęgniarskich.

W lipcu,przypomnijmy, lecznica zlikwidowała 64 łóżka.

Ale mamy też dobre wiadomości. Oddział hematologii, mimo groźby likwidacji, nadal będzie funkcjonować w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia przedłużony został na okres od października 2017 do marca 2018. - W całym Radomiu hematologia działa jedynie w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. - przypomina Karolina Gajewska:

Jeśli chodzi o finansowanie oddziału, Narodowy Fundusz Zdrowia przekaże szpitalowi podobną kwotę do tej z trzeciego kwartału 2017 roku.

Zapraszamy do nas: