Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

RADOM

Prezent dla matek karmiących

czwartek, 05 października 2017 14:28 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. www.bialystok.pl
Jakub Szczechowski

Tego w Radomiu jeszcze nie było. Na radomskich Plantach w sąsiedztwie placu zabaw zainstalowana będzie ławka dla matek karmiących. Będzie też tam specjalne miejsce do przewijania niemowląt. 

 

 - Faktycznie to ławka dla rodziców, zadaszona, zasłaniająca boki. To wszystko jest wyjście naprzeciw rodzicom najmłodszych mieszkańców naszego miasta - powiedział wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Podobna ławka ma pojawić się na Michałowie - powiedział wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Podobna ławka ma pojawić się na Michałowie.To już trend ogólnoświatowy. Pierwsza taka ławka stanęła w ubiegłym roku w chorwackim miasteczku, w którym mieszka 5 tys. osób. W Warszawie takie ławki pojawiły się także w 2016 roku. 

Innowacja ta będzie sąsiadować z właśnie ukończonym placem zabaw. Plac jest podzielony na dwie części: dla dzieci do 3 lat i dla starszych. Wyposażony jest w 17 urządzeń do zabawy.Najmłodsi będą mogli korzystać m.in. ze zjeżdżalni, zamku, karuzeli, huśtawki, także dla dzieci niepełnosprawnych, mini wyspy trio, koła labirynt, zjeżdżalni, lokomotywy i domku zabawowego. - To pierwszy, ale na pewno nie ostatni, tak bogato wyposażony plac zabaw w naszym mieście. W ten sposób wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom samych mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali nam potrzebę stworzenia w parku na Plantach bezpiecznego miejsca wypoczynku - powiedział wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Wiceprezydent Frysztak zadeklarował, że kolejne tak bogato wyposażone place powstaną w przyszłym roku. Prace już zostały zakończone, a wkrótce odbędzie się oficjalne otwarcie. 

fot. UM w Radomiu