Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie
Dziś jest: Poniedziałek, 06 maja 2024

RADOM

Tydzień na zgłaszanie pomysłów

poniedziałek, 22 stycznia 2018 14:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł

Już ponad sto projektów zgłosili radomianie do Budżetu Obywatelskiego 2019. Pomysłodawcy na zgłaszanie swoich propozycji mają czas do piątku.

Budżet obywatelski 2019 czekają zmiany, które mają usprawnić jego działanie. Najważniejsze zmiany to przede wszystkim dodany obszar instytucjonalny dla projektów szkolnych, zakaz promowania projektów przy urnach czy zmiany w kwotach przeznaczonych na poszczególne projekty. Nowe oblicze budżetu obywatelskiego to efekt warsztatów ewaluacyjnych, które odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Zmiany zgłaszane były przez samych radomian, propozycje rozpatrzył zespół ewaluacyjny, a zatwierdził je prezydent miasta. Pisaliśmy o tym tutaj.

Swoje pomysły zgłaszać można do piątku, 26 stycznia. - Wszystkich, którzy mają ciekawy pomysł na zmianę swojego najbliższego otoczenia, zachęcam do zgłaszania projektów. Jeszcze jest na to kilka dni i myślę, że podobnie jak w poprzednich latach, w tym ostatnim tygodniu wpłynie najwięcej wniosków. - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego będą przyjmowane w czterech stałych punktach:

  • Centrum Organizacji Pozarządowych – ul. Struga 1
  • Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta – pok. 104, Urząd Miejskie, ul. Żeromskiego 53
  • Biuro Rady Miejskiej – ul. Moniuszki 9
  • Biuro Obsługi Mieszkańca – pok. 19, Urząd Miejski, ul. Kilińskiego 30

Natomiast w czwartek, 25 stycznia w godzinach między 15:00 a 17:00 projekty będzie można składać również w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Traugutta 3.

Do tej pory wpłynęło już ponad sto wniosków. Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się projekty dotyczące m.in. urządzania terenów sportowo-rekreacyjnych i placów zabaw, budowy ścieżek rowerowych czy zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są też pomysły na walkę ze smogiem, a także szereg tzw. projektów miękkich, jak np. warsztaty artystyczne i murale.