Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

RADOM

Dzień otwarty pod napięciem w Elektroniku

piątek, 23 marca 2018 14:20 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Prezentacja sprzętów elektronicznych, wysokie napięcie i możliwość zapoznania się ze szkołą. W Zespole Szkół Elektronicznych odbył się dzień otwarty.

Elektronik zachęca przede wszystkim kształceniem praktycznym i kierunkami, na które jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy. W tym roku szkoła prowadzi nabór na: technika elektronika, informatyka, teleinformatyka, automatyka, mechatronika oraz technika urządzeń dźwigowych - to nowość.

- Jest to kierunek podyktowany zapotrzebowaniem firm - tłumaczy Anna Wieczorek, nauczyciela ZSE.

Konrad Witkowski, dyrektor szkoły przekonuje, że absolwenci Elektronika nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Wynika to nie tylko ze szkolenia praktycznego, ale również ze wspólpracy z firmami.

Uczniowie szkół, którzy odwiedzili dziś Zespół Szkół Elektronicznych mogli zobaczyć m.in. pokazy automatyki i robotyki, projektowanie i drukowanie obiektów 3D, sterowanie za pomocą telefonu, czy też pokazy urządzeń wysokiego napięcia - nawet do 2000 V. Opisuje Kacper Jędrasiewicz, uczeń ZSE:

- Przyszliśmy do tej szkoły, bo interesuje nas elektronika - mówi Patryk Raduski, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych.

W czasie nauki uczniowie sami konstruują niektóre urządzenia i układu - przekonuje Artur Nowocień, nauczyciel szkoły.

Gimnazjaliści chcą iść do Elektronika, bo to szkoła z dobrą renomą i pozwalająca rozwijać się w dziedzinach, które ich pasjonują.

Zespół Szkół Elektronicznych to placówka, która może poszczycić się jednym z najwyższych wyników, jeśli chodzi o nabory do szkół ponadgimnazjalnych.

W sobotę (24 marca) dzień otwarty w Elektroniku od 9 do 15.

Zapraszamy do nas: