Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Opoczno

Dzień otwarty w opoczyńskiej policji

poniedziałek, 04 grudnia 2023 12:48 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Można było m.in. odwiedzić policyjną strzelnicę oraz dowiedzieć się, na czym polega praca technika kryminalistyki. W opoczyńskiej komendzie policji zorganizowany został dzień otwarty.

Dzień otarty w opoczyńskiej komendzie policji zorganizowany został po to, by przybliżyć pracę miejscowych funkcjonariuszy mieszkańcom. Była to również okazja do zachęcenia młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji. – Ważne, żeby uświadomić młodym ludziom, że jest tutaj miejsce dla wszystkich, którzy chcą służyć innym ludziom i pomagać – mówi mł. insp. Magdalena Kucharska, zastępca komendanta policji w Opocznie.

Podczas dnia otwartego opoczyńską komendę policji odwiedzali głównie młodzi ludzie z pobliskich szkół, nie brakowało jednak także osób spoza powiatu opoczyńskiego zainteresowanych pracą w policji.

W czasie dnia otwartego młodzi ludzie mogli nie tylko dowiedzieć się jak wygląda praca w policji, ale także, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać funkcjonariuszem oraz ile zarabiają rozpoczynający pracę policjanci. Część osób odwiedzających komendę już zadeklarowała, że chętnie wstąpi w szeregi policji.