Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Goretti, dziewica i męczennica
Dziś jest: 05 lipca 2020

RADOM

Jest przetarg na Wojska Polskiego!

sobota, 24 marca 2018 20:46 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przebudowę al. Wojska Polskiego. Inwestycja ma być prowadzona w latach 2018-2020.

Przetarg obejmuje przebudowę całej alei Wojska Polskiego, całej ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki oraz odcinka ulicy Żółkiewskiego .

- Procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę przebudowy fragmentów tras krajowych numer 9 i 12 w naszym mieście ruszyła oficjalnie w połowie przedostatniego tygodnia marca. Przesłaliśmy wówczas ogłoszenie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Dopiero po jego opublikowaniu mogliśmy zamieścić wszelkie niezbędne dokumenty w naszym Biuletynie Informacji Publicznej. To sprawa niecierpiąca zwłoki, dlatego zrobiliśmy to już w czasie weekendu. Jak poinformowały wcześniej władze Radomia, miasto ma już podpisaną umowę z wojewodą mazowieckim na temat dofinansowania (łącznie ponad 93 miliony złotych w ciągu trzech lat), ma także kompletną dokumentację projektową – informuje Marek Ziółkowski z MZDiK.

Po przebudowie al. Wojska Polskiego  będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Przy skrzyżowaniach będą też dodatkowe pasy dla pojazdów skręcających. Tak samo ma wyglądać ulica Zwolińskiego od ronda Popiełuszki do granicy miasta, a także fragment ulicy Żółkiewskiego od ulicy Holszańskiej do ronda Popiełuszki.

- Te wszystkie drogi będą miały podobną szerokość jak pozostała część ulicy Żółkiewskiego, czyli drogi krajowej numer 9. Samo rondo Popiełuszki, nazywane potocznie kozienickim, będzie powiększone do rozmiarów ronda Narodowych Sił Zbrojnych, zwanego potocznie warszawskim. Przy każdej z tych dróg będą udogodnienia dla pieszych i rowerzystów –  tłumaczy Marek Ziółkowski.

Cała inwestycja ma być prowadzona pod ruchem. Będą występowały utrudnienia, ale nie jest planowane całkowite zamykanie dróg krajowych numer 9 i 12 dla pojazdów.

Zapraszamy do nas: