Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

RADOM

PKP gotowe na majówkę

piątek, 27 kwietnia 2018 09:24 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Więcej połączeń, ale też wzmożona aktywność służb. PKP są gotowe na zwiększony ruch w majówkę.

Kolejarze wzmacniają działalność służb dyspozytorskich i technicznych w czasie weekendu majowego.

- Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. Zespoły szybkiego usuwania usterek i pociągi do naprawy sieci trakcyjnej będą rozmieszczone w kluczowych punktach sieci kolejowej. W pogotowiu pozostaje około 180 zespołów szybkiego usuwania awarii. Zabezpieczonych zostało 10 lokomotyw osłonowych, które mogą zostać wykorzystane do udrażniania szlaków kolejowych w przypadku zatrzymania się pociągu z powodu wystąpienia usterek i awarii. Ponadto, wzmocnione zostały służby odpowiedzialne za utrzymanie infrastruktury kolejowej oraz szybkie usuwanie powstałych trudności technicznych. W gotowości jest także 70 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej - mówi Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Koleje zwiększyły też liczbę połączeń to najpopularniejszych turystycznych miejscowości. PKP Intercity zachęca do korzystania z Prognozy Frekwencji, która pozwala na bieżąco sprawdzać obłożenie pociągów.Nie brakuje też promocji - bilet Wcześniej-Taniej, Bilet Rodzinny, Seniora, Weekendowy i zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Niektóre składy oferują również przewóz rowerów.

W weekend majowy nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwać około 400 patroli Strazy Ochrony Kolei. PKP przypomina o całodobowym numerze alarmowym SOK - 22 474 00 00.

Na wielu dworcach spotkamy pracowników InfoDworców, a na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl będą na bieżąco aktualizowane informacje o utrudnieniach i opóźnieniach.

PKP PLK przypomina też o bezpieczeństwu podczas przekraczania przejazdów kolejowych. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych.