Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Agrotechnik pod skrzydłami ministerstwa rolnictwa

poniedziałek, 18 czerwca 2018 14:49 / Autor: Weronika Chochoł
fot. agroradom.edu.pl
Weronika Chochoł

Od 1 stycznia przyszłego roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przejmie prowadzenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu. Radni dali zielone światło na przejęcie szkoły przez ministerstwo.

Radni wyrazili zgodę na prowadzenia radomskiego "Agrotechnika" Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W skład Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu wchodzą: technikum (kształcące w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik weterynarii, technik architektury krajobraz) oraz Branżowa Szkoła I Stopnia (kształcąca w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych).

 - Dzięki przejęciu zwiększą się możliwości szkoły jeśli chodzi o pracownie i wyposażenie placówki, a także unijne wsparcie. - mówi wiceprezydent Karol Semik:

Jest to uchwała intencyjna, musi zostać również podpisana uchwała mówiąca o przekazaniu. Wtedy podpisane zostanie porozumienie z ministerstwem.

Szkoła przekazana zostanie pod prowadzenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 1 stycznia 2019 roku.

Zapraszamy do nas: