Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

RADOM

"Dobry Start" od niedzieli

niedziela, 01 lipca 2018 10:42 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Allexsalon)
Weronika Chochoł

Rusza nabór wniosków w ramach rządowego programu "Dobry Start".

Od niedzieli, 1 lipca wnioski składać można drogą elektroniczną. Przewiduje się, że programem "Dobry Start" objętych zostanie ponad dwadzieścia dwa tysiące dzieci z Radomia.

Zainteresowanych świadczeniem obsługiwał będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dyrekcja oraz pracownicy MOPS-u apelują, by zdecydować się na rejestrację elektroniczną. Ułatwi to pracę, przyspieszy wypłatę świadczenia, pozwoli uniknąć pomyłek podczas wypełnienia wniosków. Można je składać przez system Empatia, stronę internetową ZUS-u oraz konto bankowe. W przypadku dwóch pierwszych wymagany jest profil zaufany, natomiast w przypadku bankowości elektronicznej, profil nie jest wymagany. - Można zrobić to w dogodnym czasie, systemy działają 24 godziny na dobę. Jeżeli nie wypełni się wniosku niezbędnymi elementami, system nie pozwoli go złożyć. To daje pewność, że składany przez nas wniosek będzie kompletny. - mówi Marcin Gierczak - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu i zachęca do internetowej rejestracji:

Nabór wniosków papierowych rozpocznie się 1 sierpnia. Radomianie będą mogli składać wnioski w czterech punktach: w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Biurze Obsługi Mieszkańca (Urząd Miejski) Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Czarnoleskiej oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Rapackiego. Koniec sierpnia nie jest datą graniczną. - Jeżeli okaże się, że wpłynie zbyt mało wniosków, będzie możliwość złożenia wniosku jeszcze we wrześniu. - uspokaja wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

W MOPS i Urzędzie Miejskim uruchomionych zostanie trzynaście punktów, dodatkowo osiem punktów powstanie w rejonach pracy socjalnej.

"Dobry Start" to rządowy program, w ramach którego 300 złotych jednorazowego wsparcia trafi do rodziców uczniów rozpoczynających rok szkolny. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. Świadczenie będzie przyznawane na początku każdego roku szkolnego, aż do ukończenia przez dzieci dwudziestego roku życia. Pomoc na dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole przyznawana będzie do ukończenia przez nie dwudziestego czwartego roku życia.