Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

[AKTUALIZACJA] PiS bierze wszystko (na razie)

wtorek, 20 listopada 2018 16:12 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Radni VIII kadencji wybrali wiceprzewodniczących i składy komisji. Wszystkie funkcje otrzymali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś w programie sesji nadzwyczajnej wybór wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Radomiu oraz składów 13 komisji.

Klub Prawa i Sprawiedliwości na wiceprzewodniczących rady zgłosił: Katarzynę Pastuszkę-Chrobotowicz i Adama Bocheńskiego. Koalicja Obywatelska zaproponowała Wiolettę Kotkowską.

Katarzyna Pastuszka - Chrobotowicz uzyskała 25 głosów, Adam Bocheński - 26, Wioletta Kotkowska - 12. W związku z tym to dwójka kandydatów PiS będzie pełniła funkcję wiceprzewodniczących rady miejskiej.

 

Przewodniczący komisji:

- Rewizyjna: Łukasz Podlewski (PiS)

- Budżetowa: Marcin Kaca (PiS)

- Gospodarki: Robert Fiszer (PiS)

- Ochrony i Kształtowania Środowiska: Piotr Kotwicki (PiS)

- Edukacji: Dariusz Wójcik (PiS)

- Sportu i Turystyki: Kazimierz Staszewski (PiS)

- Rozwoju Miasta: Mateusz Kuźmiuk (PiS)

- Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny: Teresa Skoczek (PiS)

- Bezpieczeństwa: Karol Gutkowicz (PiS)

- Kultury i Promocji: Ewa Czerwińska (PiS)

- Regulaminową i Spraw Radnych: Mirosław Rejczak (PiS)

- Do spraw Majątku Spółek Miejskich: Marcin Majewski (PiS)

- Skarg, Wniosków i Petycji: brak kandydata

Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, skrytykowała radnych PiS.

- Po raz pierwszy w historii miasta Prawo i Sprawiedliwość zburzyło wszystkie dobre standardy. Każdy klub, nawet najmniejszy, miał przedstawiciela w prezydium. My wczoraj, głosując za kandydaturą Kingi Bogusz, pokazaliśmy chęć dobrej współpracy. Zrobiliśmy to także dzisiaj. To tylko pokazuje jak ta współpraca będzie wyglądała w przyszłości - mówi Marta Michalska-Wilk.

Dariusz Wójcik, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że to dopiero początek rozmów o współpracy.

- Czekamy na zakończenie rozmów o dobrej współpracy. Nie wskazaliśmy trzeciego kandydata. W momencie, kiedy rozmowy zakończą się, poprzemy każdą kandydaturę, którą zgłosi Koalicja Obywatelska. Jeżeli rozmowy skończą się w sposób zadowalający dla dwóch stron, w klubie PiS podjęliśmy decyzję, że wszyscy rezygnujemy z funkcji przewodniczących i dokonujemy podziału od nowa. Po to komisje wybieramy, żeby zacząć prace nad budżetem - mówi Dariusz Wójcik.

Radni zgodzili się dziś również na połączenie komisji Edukacji oraz komisji Sportu i Turystyki oraz utworzenie nowej - Polityki Senioralnej.

Przyjęli również uchwalę o ustaleniu wynagrodzenia prezydenta Radosława Witkowskiego. Dariusz Wójcik, jako wnioskodawca, stwierdził, że jest świadomy, że to wynagrodzenie niewspółmierne do skali obowiązków, ale taki obowiązek nakłada ustawodawca. Zgodził się z nim Mateusz Tyczyński.

Zapraszamy do nas: