Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Laurki i wierszyki - najpiękniejsze prezenty

poniedziałek, 21 stycznia 2019 13:46 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Były wiersze i piosenki, nie zabrakło również uścisków oraz laurek. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 23 w Radomiu zaprosiły babcie i dziadków na uroczystą akademię. 

To była jedna z wielu akademii w przedszkolu. Jedne z nich odbyły się już w poniedziałek, kolejne zaplanowane są na cały tydzień. Nic dziwnego - każde dziecko chce zaśpiewać dla swoich najbliższych. Zwłaszcza, że jak mówią dziadkowie i babcie - rodzice wychowują, dziadkowie rozpieszczają: 

Dzieci przygotowały wierszyki i piosenki. Mimo tremy - wyszły na scenę. Zaśpiewały między innymi o babci, która na drutach przygotowuje ciepłe szaliki i rękawiczki dla swoich wnuków: 

Chociaż występy wzruszały, to widzowie przyznają, że współcześni dziadkowie różnią się od stereotypów. Babcia nie dzierga na drutach, a dziadek nie siedzi w bujanym fotelu pykając fajkę i opowiadając wnukom o dawnych czasach: 

Babcie i dziadkowie to po rodzicach chyba najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka - przypomniała dyrektor placówki - Renata Zimnicka - składając życzenia dostojnym gościom: 

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia, wielu powodów do radości, cierpliwości i kochających wnuków - nie tylko od święta!

Zapraszamy do nas: