Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Oszczędnie i z korzyścią dla pacjentów

poniedziałek, 28 stycznia 2019 10:03 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Będzie oszczędniej i z korzyścią dla pacjentów - na przełomie marca i kwietnia ruszą prace związane z termomodernizacją Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie w Radomiu.

Budynek zostanie docieplony, a wszystkie okna i grzejniki będą wymienione na nowe. – Przede wszystkim będziemy mniej wydawać za ogrzewanie, ponieważ okna będą szczelne a komfort zdecydowanie większy – mówi wiceprezes lecznicy Krzysztof Zając:

Na termomodernizacji szpitala na Józefowie zyskają też pacjenci. Instalacja produkująca energię na potrzeby własne szpitala będzie tak rozbudowana, że pozwoli na klimatyzowanie pomieszczeń w okresie letnim. – Szczególnie jeżeli chodzi o północną część budynku, gdzie temperatury latem były bardzo wysokie – dodaje wiceprezes:

W ramach termomodernizacji wymienione zostaną kaloryfery i wszystkie okna w budynku wysokim. Ściany szpitala i strop zostaną docieplone, a ciągi piesze w piwnicach zyskają nowe oświetlenie.

Termomodernizacja potrwa 2 lata i będzie kosztować 23,5 miliona złotych. Ponad 3 miliony to dotacja unijna, pozostałą część kosztów poniesie marszałek województwa mazowieckiego.

Zapraszamy do nas: