Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

RADOM

Możliwa rozbiórka terminala na Sadkowie

wtorek, 19 marca 2019 10:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wszystko wskazuje na to, że na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się rozbiórka terminala na lotnisku w Radomiu. Sąd odrzucił odwołanie ostatniego najemcy powierzchni w terminalu na Sadkowie.

W czasie ostatniej konferencji prasowej w Radomiu Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze mówił, że rozpoczęcie rozbiórki terminala było opóźniane z powodu jednego z najemców. Wcześniej umowę wypowiedział mu syndyk prowadzący postępowanie upadłościowe spółki Port Lotniczy Radom. Jednak najemca zaskarżył umowę do sądu. W ostatnim czasie sąd oddalił zażalenie złożone przez firmę:

Mariusz Szpikowski dodał, że niebawem rozpocznie się rozbiórka terminala:

W pierwszej fazie radomskie lotnisko będzie mogło wykonywać co najmniej 70 operacji dziennie i będzie funkcjonowało w formule 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu. Do 2020 roku w terminalu zostanie wybudowanych 30 stanowisk check-in, 9 punktów kontroli bezpieczeństwa i tyle samo stanowisk odprawy. Będzie też 8 punktów odprawy paszportowej w strefie przylotów i 3 karuzele odbioru bagażu.

Koszty budowy lotniska w Radomiu to ok. 425 mln zł. Lotnisko ma zostać oddane do użytku w pod koniec 2020 roku