Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

RADOM

Gorący poniedziałek w radomskim samorządzie?

piątek, 21 czerwca 2019 14:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wotum zaufania ważniejsze od udzielenia absolutorium. Mówił o tym prezydent miasta Radosław Witkowski przedstawiając ubiegłoroczne wykonanie budżetu Radomia. Z danych wynika, że zadłużenie miasta po 2018 roku wynosi 515 mln zł.

Radom szczepienia

- Budżet został wykonany niemal perfekcyjnie i jestem gotowy na merytoryczną dyskusję – mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski. W poniedziałek odbędzie się posiedzenie Rady Miejskiej. Ale już teraz wiadomo, że będzie to gorąca debata, bowiem Komisja Rewizyjna złożyła wniosek o nieudzielenie absolutorium:

Ze sprawozdania finansowego, które zostanie przedstawione na sesji wynika, że w 2018 roku dochody miasta wyniosły 1 mld 203 mln złotych i były wyższe od planowanych o 63 mln złotych. Z kolei wydatki wyniosły 1 mld 239 mln i w stosunku do planu były wyższe o 56 mln zł. Deficyt budżetowy został zmniejszony z planowanych ponad 42 mln do niespełna 36 mln złotych. Nadwyżka operacyjna wyniosła natomiast 54,6 mln złotych:

Na inwestycje miasto wydało w zeszłym ponad 136 milionów złotych. Największe z nich to przebudowa alei Wojska Polskiego i budowa trasy N-S, a także rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego, utwardzanie ulic w ramach Radomskiego Programu Drogowego oraz zakupy dla szpitala i pogotowia ratunkowego.

Realizację budżetu pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa, a absolutoryjna sesja Rady Miejskiej odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca.