Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

PSP nr 15 z nową halą sportową

poniedziałek, 02 września 2019 11:42 / Autor: Monika Nowakowska
foto:MNowakowska/fb Konrad Frysztak
Monika Nowakowska

Na szkolnych korytarzach znów zrobiło się gwarno i głośno - radość tym większa, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 im. Władysława Syrokomli przy ul. Kieleckiej w Radomiu połączone było z otwarciem długo oczekiwanej nowoczesnej hali sportowej.

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w radomskich placówkach oświatowych dla ok. 34 tysięcy uczniów. To rok wyjątkowy, bo po raz pierwszy, w szkolnych ławkach zasiądą wspólnie uczniowie klas siódmych i ósmych, a edukację zakończyły szkoły gimnazjalne - mówi wiceprezydent Radomia Karol Semik:

Wiele radości sprawiło uczniom PSP nr 15 oddanie do użytku nowej hali sportowej. Dzieci długo na nią czekały. Od dziś, jak mówią, nie będą już musieli tłoczyć się w niewielkiej sali gimnastycznej:

Obiekt ma wymiary 26,72 x 44,76 m, wysokość 10 metrów i trybuny na prawie 200 miejsc. Powstał również łącznik z głównym budynkiem szkoły oraz niezbędne zaplecze sanitarne i szatnie. Obiekt w całości został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szkoła zmagała się z problemem odpowiedniego zaplecza sportowego. Dysponowała jedynie niewielką salą gimnastyczną i boiskiem „Orlik”.

Z budowy hali zadowolona jest też dyr. szkoły Małgorzata Suligowska. Jak przyznaje, uczniowie będą mogli wreszcie rozwijać swoje umiejetności sportowe, tym bardziej, że mają na swoim koncie moc osiągnięć w różnych dyscyplinach:

Na rozwój i podnoszenie swoich osiągnięć mają nadzieję także rodzice uczniów:

To kolejna inwestycja sportowa oddana w tym roku do użytku. Niebawem zakończy się budowa hali sportowej przy PSP nr 31 przy ul. Białej w Radomiu - mówi prezydent Radosław Witkowski:

Budowa hali kosztowała ok. 7 mln złotych.

Zapraszamy do nas: