Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

RADOM

Problemy z rewitalizacją budynku dawnej Fabryki Broni

czwartek, 26 września 2019 17:46 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Nadal nie ma decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na rewitalizacji budynku dawnej Fabryki Broni przy ul. 1905 Roku.

5 września minął rok odkąd Agencja Rozwoju Przemysłu stara się o uzyskanie od miasta decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na rewitalizacji i przebudowie budynku ( z 1925 roku) dawnej Fabryki Broni przy ul. 1905 Roku. Po tym jak prezydent Radomia wydał wymóg utworzenia niemal 400 miejsc parkingowych na terenie obiektu sprawa trafiła już do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Mówili o tym podczas zwołanej w czwartek, 26 września konferencji radni PiS Łukasz Podlewski i Marcin Majewski. Radny Łukasz Podlewski:

 Radny Marcin Majewski przypomniał fakty związane z uzyskaniem warunków zabudowy:

 ARP nie może na tym terenie utworzyć 400 miejsc parkingowych- mówi radny Łukasz Podlewski i przypomina słowa prezydentów:

Piętrzymy problemy dodaje radny Podlewski: 

 Niezrozumiała jest nieprzychylność dla tej inwestycji- mówi radny Marcin Majewski:

 Niech miasto nie przeszkadza, to rząd sobie poradzi- mówi radny Łukasz Podlewski:

ARP chce zrewitalizować historyczny budynek i przebudować go na nowoczesny biurowiec za ponad 100 mln złotych. Ma w nim znaleźć pracę ok. 2 tys. osób. Są już podpisane pierwsze listy intencyjne.