Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

RADOM

Zgłoś swój projekt do Budżetu Obywatelskiego

13 lutego 2020, 09:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 15 lutego do 1 marca będzie można zgłaszać projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcam wszystkich do zgłaszania pomysłów na zmianę swojego najbliższego otoczenia. W całym mieście widzimy już efekty funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego. To m.in. boiska, place zabaw, siłownie czy odnowione skwery. To także szereg wydarzeń kulturalnych czy działań promujących historię naszego miasta. Liczę na to, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, nie zabraknie ciekawych pomysłów i w dalszym ciągu razem będziemy zmieniać nasze miasto - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W przyszłym roku na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie przeznaczone 6,2 mln złotych. - To rekordowa kwota, którą oddajemy do dyspozycji samych mieszkańców. Zachęcam do zgłaszania zarówno drobnych projektów, których wartość nie przekracza 50 tysięcy złotych, jak i wniosków dotyczących dużych przedsięwzięć, gdzie koszty mogą wynosić nawet ponad 2 miliony złotych. Oczywiście o tym, które projekty będą realizowane, jak zawsze zdecydują wyniki głosowania, ale teraz najważniejsze jest to, by swojemu pomysłowi dać szansę i złożyć wniosek - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego będą podzielone na cztery kategorie: projekty do 50 000 zł, od 50 000 zł do 400 000 zł, powyżej 400 000 zł oraz projekty instytucjonalne.

Propozycje projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021 może zgłosić każdy mieszkaniec Radomia przez stronę internetową www.konsultacje.radom.pl, na której do pobrania jest formularz zgłaszania projektów oraz w punktach stałych:

- w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w godzinach 7.30- 16.30,

- w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1 (Ratusz), w godzinach 7.30- 15.30,

- w Referacie Centrum Organizacji Pozarządowych, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego, ul. Struga 1, w godzinach 7.30- 19.00,

- w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104), w godzinach 7.30- 15.30,

- w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rwańska 16, w godzinach 8.00- 16.00,

Wnioski będą przyjmowane także w punktach mobilnych, których harmonogram zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 1 - 21 czerwca, a listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter