Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Kolejne ograniczenia w szpitalu na Józefowie

wtorek, 31 marca 2020 09:19 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Dynamiczna sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu - pracownicy oddziału wewnętrznego II na kwarantannie - lecznica wstrzymała przyjmowanie nowych pacjentów.

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u lekarzy, pielęgniarek i pacjentów 25 marca w szpitalu na Józefowie odbyła się ewakuacja i odkażanie oddziału wewnętrznego I. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Wczoraj zarząd lecznicy podjął decyzję o odizolowaniu również oddziału wewnętrznego II. - Oddział wewnętrzny II nie jest zamknięty, jednak nie przyjmuje nowych pacjentów. Decyzją sanepidu kilku pracowników przebywa na kwarantannie. Na razie nie ma mowy o ewakuacji pacjentów - mówi rzecznik szpitala Karolina Gajewska:

Czynny jest także oddział neurologiczny. - Ten jednak przyjmuje pacjentów w razie konieczności. Niemniej jednak sytuacja jest dynamiczna, zarząd szpitala będzie reagować na bieżąco - dodaje Karolina Gajewska.

W sumie w szpitalu na Józefowie potwierdzono 23 przypadki zakażenia koronawirusem. Jak informuje rzecznik szpitala, na obecną chwilę nie ma nowych zakażeń. Szpital czeka na ok. 100 wyników testów pobranych w ostatnich dniach.

Zapraszamy do nas: