Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Samorząd

Radomianie zapłacą za worki na śmieci

wtorek, 28 kwietnia 2020 13:35 / Autor: Michał Kaczor
fot. ALTEREGOINTELIGENCIA/pixabay.com
Michał Kaczor

Za dostarczenie worków na odpady segregowane zapłacą radomianie. Tak zdecydowała rada miejska. Projekt uchwały w tej sprawie złożył prezydent miasta.

Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta wyjaśnił, że wprawdzie zrezygnowano z podnoszenia opłat śmieciowych, to jednak za dostarczanie worków na odpady segregowane będą musieli zapłacić sami mieszkańcy. Dotyczy to głównie właścicieli domów jednorodzinnych.

- Ta korekta, czyli 2 zł w zabudowie jednorodzinnej wynika z podjętej decyzji w ubiegłym roku, kiedy to radni zdecydowali, że ciężar dostarczenia worków na odpady segregowane bierze na siebie gmina Radom. Są to worki w czterech kolorach w zależności od odpadów. Dlatego wnioskujemy o podniesienie opłaty. Z powodu epidemii koronawirusa, obaw związanych z utratą pracy nie chcemy, by radomianie ponosili dodatkowe koszty. Te 2 złote należy potraktować jako rekompensatę w wyniku braku podnoszenia opłat za śmieci - mówił Jerzy Zawodnik. 

Radni zdecydowali również o tym, że radomianie, którzy zdecydują się na kompostowanie odpadów zielonych na swojej działce, będą mieli obniżone opłaty za wywóz śmieci w wysokości 3 złotych.

Przypomnijmy, że roczny koszt dostarczanych przez gminę worków na odpady to ok. pół miliona złotych.

Zapraszamy do nas: