Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

RADOM

Personel placówek medycznych za darmo komunikacją miejską

poniedziałek, 25 maj 2020 17:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Radomscy radni jednogłośni w sprawie bezpłatnych przejazdów dla służby zdrowia w czasie trwania epidemii.

Z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Radomiu będą mogli skorzystać pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, pracownicy radomskich szpitali, domów pomocy społecznej w okresie epidemii trwającej od dnia 20.03.2020 do czasu jej odwołania, na podstawie dokumentu potwierdzającego zatrudnienie we wskazanej jednostce (identyfikatora, legitymacji, przepustki, zaświadczenia).

- Ta uchwała jest poniekąd ukłonem w kierunku wszystkich służb medycznych - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

"Za" przyjęciem uchwały opowiedzieli wszyscy biorący udział w głosowaniu radni - 28 osób. 

Przy okazji omawiania projektu uchwały padły również pytania o bezpłatną komunikację miejską w Radomiu. O bezpłatne przejazdy dla wszystkich pasażerów dopytywał radny Adam Bocheński, natomiast o darmowe przejazdy dla uczniów radny Robert Fiszer. 

Do budżetu miasta dzięki sprzedaży biletów trafia około 30 milionów złotych. w marcu i kwietniu strata za sprzedaż biletów wynosi ponad trzy miliony złotych. - Odpowiadając wprost na pytanie radnego Roberta Fiszera: "kiedy?" Myślę, że wtedy, kiedy sytuacja budżetowa nam na to pozwoli - odpowiada prezydent Radomia Radosław Witkowski:

Uchwała dotycząca bezpłatnej komunikacji miejskiej dla pracowników służby zdrowia wejdzie w życie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i obowiązywać będzie do 31 grudnia 2020 r.

Dokument wywieszony zostanie w autobusach komunikacji miejskiej i w punktach Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Zapraszamy do nas: