Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Kontakty rakiem znaczone... Spotkania "Rozmawiajmy ze światem" (póki co) przeniesione do sieci

wtorek, 23 czerwca 2020 15:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. https://www.facebook.com/pg/Rozmawiajmy-Ze-Światem
Weronika Chochoł

Drugie spotkanie z cyklu "Rozmawiajmy ze światem" z powodu epidemii nie odbyło się w wyznaczonym terminie, nie oznacza to jednak, że nie będzie rozmów o nowotworze... W tym roku spotkania odbywają się w sieci, natomiast trwają już przygotowania do spotkania w realnym świecie. 

Spotkanie miało odbyć się dokładnie miesiąc temu - 23 maja. Jednak w tym roku to koronawirus dyktuje terminarz wydarzeń. W związku z sytuacją epidemiologiczną, druga edycja spotkań w ramach cyklu "Rozmawiajmy ze światem" przesunięta została na przyszły rok, jednak organizatorzy nie zapominają o osobach chorych na nowotwór, ich rodzinach i potrzebie rozmowy na ten trudny temat. 

Ideą spotkań "Rozmawiajmy ze światem" jest zdjęcie nadmiaru ciężaru z chorowania onkologicznego. Nadmiar ten to mity i stereotypy narosłe przez lata i utrwalone różnymi przekazami. Chodzi o to, aby poznać lepiej siebie nawzajem, ale również dowiedzieć się więcej na temat chorób nowotworowych. Spotkania skierowane są do wszystkich - osób chorych i ich bliskich oraz wszystkich, które chcą dowiedzieć się więcej na temat choroby, najnowszych sposobów leczenia i radzenia sobie z nią.

W ubiegłym roku odbyło się pierwsze spotkanie, pod hasłem: „Myśli Światłem Prowadzone”. Tegoroczne spotkanie, któremu towarzyszyć miało hasło "Kontakty rakiem znaczone" - jeśli sytuacja epidemiologiczna się unormuje - odbędzie się w przyszłym roku. Jednak aby temat nie minął bez echa, organizatorzy zachęcają do rozmawiania ze światem, ale za pomocą mediów społecznościowych. 

W ramach internetowej kampanii powstał film promujący spotkania. Wystąpili w nim m.in Krystyna Wechmann - szefowa Federacji stowarzyszeń "Amazonki" i Koalicji Pacjentów Onkologicznych, wiceprezydent Jerzy Zawodnik, pisarka Katarzyna Grochola, która będzie gościem przyszłorocznego spotkania. W filmie wystąpiły również: Dorota Ząbek - dyrektor Radomskiego Centrum Onkologii czy Izabela Brejtkop z radomskiego teatru. Do zapoznania się z filmem zachęca Alina Lament - przedstawicielka Federacji Stowarzyszeń "Amazonki":

Jednak inicjatywa to nie tylko film, to również aktywność w sieci. Na fan page'u Rozmawiajmy ze Światem pojawiać się będą filmy, artykuły i publikacje dotyczące szeroko pojętej tematyki nowotworowej. - Zależy nam na tym, żeby naszym sympatykom przybliżyć te tematy, abyśmy na tym realnym spotkaniu mogli podjąć konwersację, podyskutować, zadać pytanie. Żeby te światy miały szansę się przenikać - wyjaśnia Alina Lament: 

Szczegółowe informacje na temat spotkań, inicjatywy oraz nowotworu, o którym - niezaprzeczalnie - trzeba rozmawiać znaleźć można tutaj

Wspominany film promujący "Rozmowy ze światem 2020": 

 

Zapraszamy do nas: