Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Wakacje z koronawirusem czy bez wakacji przez koronawirusa?

wtorek, 30 czerwca 2020 13:08 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Koronawirus dał się we znaki branży turystycznej, jednak pracownicy biur podróży z nadzieją patrzą w przyszłość. Jak radomianie spędzą wakacje, które właśnie się zaczęły?

Jedni żartują, że w tym roku wakacje spędzą na RODOS czyli rodzinnych ogródkach działkowych ogrodzonych siatką, dla innych celem tegorocznych wakacji będzie kreta, a w zasadzie... kret. Można żartować, jednak są tacy, którzy nie wyobrażają sobie lata bez wyjazdu. Opuszczali ulubione miejsca, mówiąc: "Żegnaj na rok", czy w tym roku je przywitają? Jak mówi Brygida Bartkowiak - kierownik biura podróży BB Travel w Radomiu - z pewnością nie wszystkim się to uda, ale wiele osób w tym sezonie nie zamierza rezygnować z wyjazdów. Wśród najpopularniejszych kierunków zagranicznych - Grecja, Turcja czy Hiszpania:

Wyjazdy krajowe - tradycyjnie - w biurach podróży cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż zagraniczne, jednak tutaj chętnych również nie brakuje:

Jak podkreśla Brygida Bartkowiak, przewoźnicy i kurorty muszą spełniać rygorystyczne normy i warunki: 

Ceny zagranicznych wycieczek nie są zbyt wygórowane, nawet jeśli mowa o środku wakacji. A jakie plany na wakacje mają radomianie?

Koronawirus nie ma wakacji, ważne, by podczas letniego wypoczynku o tym pamiętać - apeluje Małgorzata Gregorczyk - rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu:

Dziś najwięksi przewoźnicy wznowią loty zagraniczne. Tym, którzy planują wyjazdy życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku, a tych, którzy zostają w domu przypominamy -  nieważne gdzie, najważniejsze z kim!

Zapraszamy do nas: