Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Księża filipini ostrzegają przed oszustami!

czwartek, 02 lipca 2020 13:51 / Autor: Radosław Mizera
foto: sabinevanerp/pixabay
Radosław Mizera

Jednym z najczęstszych przestępstw, dokonywanych na szkodę seniorów, jest oszustwo metodą "na wnuczka". Przy tego rodzaju zdarzeniach, starsze osoby tracą zazwyczaj oszczędności całego życia. Tym razem są to dwaj mężczyźni, którzy podają się za pracowników Wodociągów Miejskich w Radomiu.

O sprawie poinformował ks. Piotr Woszczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. W tym tygodniu po Osiedlu nad Potokiem chodzą dwaj mężczyźni, którzy podają się m.in. za pracowników Wodociągów Miejskich. - Są młodzi i zadbani. Podają się za osoby z wodociągów, administracji itp., wchodzą do mieszkania sprawdzić liczniki i "dokonać zwrotu" za wodę. Osoba starsza wchodzi z jednym z nich do łazienki pokazując, gdzie są liczniki, zawory itp., Drugi z mężczyzn skrzętnie uwija się z oczyszczaniem mieszkania. Wychodzą, zostawiając wszystko w należytym porządku, osoba starsza po sporym czasie zauważa, że została okradziona - pisze ks. Woszczyk w mediach społecznościowych.

Jedna taka zaistniała sytuacja miała miejsce w mieszkaniu przy ulicy Grzybowskiej. Sprawa została zgłoszona na policję i do spółdzielni mieszkaniowej. Justyna Leszczyńska z radomskiej policji potwierdziła zdarzenie informując jednocześnie, że ofiarą oszustów została 83-letnia kobieta, której mężczyźni ukradli pieniądze. Sprawdzany jest monitoring z osiedlowych sklepów. Ks. Woszczyk nie wyklucza, że oszuści przeniosą się na inne radomskie osiedla.

Zapraszamy do nas: