Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

RADOM

Bezpieczne życzenia dla nauczycieli w szkołach ZDZ

poniedziałek, 12 października 2020 08:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ZDZ Radom
Elżbieta Warchoł

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej – doroczne święto wiedzy, nauki, nauczycieli oraz uczniów. Wiadomo, że w tym roku z powodu stanu pandemii musi być inaczej.

W Szkołach im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego społeczność uczniowska pod kierunkiem nauczycielki Anety Bernat przygotowuje się do tej dorocznej uroczystości w zupełnie nowych realiach. By zaakcentować niezmiennie wielką rolę edukacji i tych, którzy dla niej pracują z ogromnym poświęceniem, odbędzie się szkolna akademia w formie nagranej wcześniej prezentacji medialnej - mówi Barbara Pikiewicz z ZDZ. Akademia trafi na stronę internetową szkoły. Będzie jak zawsze odświętnie, choć na pewno mniej uroczyście. W przygotowanej sali grupa utalentowanych artystycznie uczniów wystąpi w projekcie muzycznym, dedykowanym nauczycielom. W programie audycji jest też krótki rys historyczny na temat święta edukacji i punkt najważniejszy: życzenia dla dyrekcji oraz grona pedagogicznego - dodaje Barbara Pikiewicz

- Pandemia, pandemią, ale życie szkolne powinno toczyć się normalnym rytmem. – Dzięki możliwościom, jakie stwarza współczesna technika, możemy bezpiecznie obchodzić Dzień Nauczyciela. By przekonać się, jak udany jest nasz pomysł na obchody tego święta, zapraszam do obejrzenia akademii na stronie internetowej szkoły - mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Szkół.

Tag: