Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

RADOM

Umowa na budowę prosektorium podpisana

czwartek, 03 grudnia 2020 12:17 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę z firmą Climamedic na budowę Collegium Anatomicum, czyli tzw. prosektorium.

Podpisanie umowy odbyło się w sali Senatu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. W imieniu uczelni porozumienie podpisał rektor prof. Sławomir Bukowski.

- Jedną z głównym inwestycji jest budowa Collegium Anatomicum. Często używamy potocznie słowa "prosektorium", ale Collegium Anatomicum jest pojęciem szerszym. Studenci na pierwszym roku studiów mają zajęcia właśnie w takim miejscu z zakresu anatomii prawidłowej i to chcemy im zapewnić u nas - powiedział prof. Sławomir Bukowski.

Realizacją inwestycji zajmie się firma Climamedic z Michałowic.

- Pozostaje mi podziękować za miłe słowa i za zaufanie. Firma Climamedic specjalizuje się w obiektach służby zdrowia i robimy najtrudniejsze części w szpitalach - mówi Sebastian Klinkosz, prezes firmy.

Budowa ma zakończyć się pod koniec maja.

- Mam nadzieję, że nasza współpraca ułoży się znakomicie i - zgodnie z umową - z końcem maja będziemy mogli rozpocząć procedurę odbioru Collegium Anatomicum, a od 1 października przyszłego roku studenci pierwszego roku będą mieli tam zajęcia - dodaje prof. Bukowski.

Budowa Collegium Anatomicum będzie kosztowała 11 mln zł, czyli więcej, niż zakładała uczelnia. UTH chciał przeznaczyć 9 mln zł.

- Pozostałe oferty nie spełniały warunków formalnych. Mamy pewne rezerwy, natomiast czekamy i mam nadzieję, że szczęśliwie doczekamy się, na realizację naszych wniosków o sfinansowanie dwóch inwestycji ze środków z funduszy Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wnioski zostały złożone. Liczę, że politycy ziemi radomskiej również będą nas popierać w pozyskaniu tych środków - tłumaczy prof. Bukowski.

Firma Climamedic w piątek (4 grudnia) ma przejąć plac budowy i rozpocząć pracę w poniedziałek (7 grudnia).