Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Policja

Anonimowo zgłoś zagrożenie bezpieczeństwa

piątek, 29 stycznia 2021 16:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Michał Kaczor

W ciągu roku wpłynęło ponad 20 tysięcy zgłoszeń na terenie garnizonu mazowieckiego i 1513 w Radomiu. Policja przypomina o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa powstała jesienią 2016 roku. Mieszkańcy całej Polski na bieżąco zgłaszają uciążliwe zachowania, z którymi spotykają się na co dzień w swojej okolicy. Obecnie aktywnych jest ponad 85 tysięcy zgłoszeń, z czego prawie 600 w regionie radomskim.

W całym 2020 roku radomska policja odnotowała 1513 zgłoszeń, z których potwierdzono 765.

- Pośród katalogu zagrożeń wskazywanych przez mieszkańców, w naszym regionie dominują przede wszystkim nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Jeśli chodzi o teren całego garnizonu mazowieckiego, to wpłynęło ponad 20 tysięcy zgłoszeń, z czego policja potwierdziła ponad połowę.

Korzystanie z mapy jest proste. Za pomocą interaktywnej strony lub aplikacji można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Każde zgłoszenie jest sprawdzane, a przekazane sygnały weryfikują radomscy policjanci.

- To prosty, anonimowy sposób. Przy pomocy komputera, tabletu, telefonu w domowym zaciszu możemy zgłosić zagrożenie, które nas otacza - mówi komisarz Daniel Sokołowski, koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jeśli zgłoszenie zostanie potwierdzone, policjanci podejmują działania, żeby wyeliminować zagrożenie.

Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz podkreśla, że mapa jest dodatkowym narzędziem dla policji.

Policja przypomina, że mapa nie służy do zgłaszania nagłych przypadków.

Mapę znajdziecie TUTAJ.